laSaponaria Přírodní barva na vlasy Parvati BIO (100 g) - měď

 
  • 1 z 4
 

Přírodní barva na vlasy obsahuje vybrané bylinky a hennu z ekologického zemědělství. Vlasy budou po obarvení lesklé, vyživené a posílené.

Dostupnost Vyprodáno
249 Kč    
Kód produktu 5317
Značka laSaponaria
Kategorie Barvy na vlasy
 

Čistě přírodní barva na vlasy v BIO kvalitě Parvati nese název po bohyni a manželce hinduistického boha Shivy. Podle legendy Shivu okouzlila i díky svému hennovému tetování na kůži. Vybrané bylinky a henna ekologického zemědělství jsou v ní totiž speciálně nakombinované tak, aby vlasy získaly teplé měděné odlesky. Vlasy jsou po obarvení krásně rozzářené a svůdné.

Barva zároveň působí jako úžasná regenerační a posilující vlasová maska.

Pečující složky:

  • Henna, či hennovník bílý, rostlina, která se používala již ve starém Egyptě a v Indii. Prášek z listů hennovníku se dostal i do Evropy. Henna barví díky obsahu třísloviny zvané tanin, která je obsažena v listech a váže se s keratinem ve vlasech. Sama o sobě dodává vlasům červené odlesky, chrání je před vypadáváním, tvorbou lupů a třepením.
  • Indigo propůjčuje směsi antibakteriální účinky, redukuje množství produkovaného mazu a je zdrojem barviva.
  • Amla, neboli indický angrešt, je ceněna pro své antioxidační účinky. Vlasům dodá vitalitu, lesk, tmavším odstínům pomáhá vyniknout a účinkuje také jako kondicionér.

Jak Hennu používat?

  1. Příprava vlasů na barvení: Vlasy si před barvením umyjte nejlépe tímto speciálním šamponem před barvením. Nepoužívejte šampon s obsahem silikonů či jiných látek, které tvoří na vlasech "obal". Ten by totiž mohl znemožnit proniknutí barvy do vlasů.
  2. Příprava barvy: Nasaďte si rukavice a v misce smíchejte rostlinný prášek s teplou vodou (kolem 70 stupňů). Přidejte takové množství vody, aby vznikla hladká hmota s konzistencí podobnou kečupu. Neměla by být ani příliš tekutá, ani moc hustá. Pokud máte krátké vlasy, pravděpodobně nevyužijete celý obsah balení. Množství bylinného prášku tedy zvolte podle délky a hustoty vašich vlasů tak, aby výsledná hmota vystačila na jejich pokrytí.
  3. Aplikace barvy: Směs ještě teplou aplikujte na umyté a vlhké vlasy. Postupujte pramen za pramenem a barvu nanášejte od kořínků po konečky. Když jsou všechny vlasy obalené barvou, zakryjte je fólií a následně suchým ručníkem nebo šátkem, aby vlasy zůstaly teplé a barva tak mohla "pracovat". Nechte ji působit 30 minut až 2 hodiny. Čím déle necháte barvu působit, tím sytější a tmavší výsledný odstín bude.
  4. Oplach barvy. Po uplynutí požadované doby sundejte z vlasů ručník a fólii a bylinnou směs z nich vymyjte teplou vodou. Nepoužívejte šampon ani kondicionér. Na závěr můžete vlasy opláchnout studenou vodou a hydrolátem (doporučujeme například tento z levandule nebo růže), to pomůže vlasům lépe zafixovat barvu. V následujících 24 hodinách nepoužívejte na vlasy žádné jiné přípravky.
  5. Vlasy plné zdraví a lesku. Aby barva dosáhla svého plného potenciálu, vyčkejte 24 - 48 hodin, než si vlasy umyjete šamponem a kondicionérem. Poté si už můžete své krásně lesklé vlasy užívat v plné kráse.

100% přírodní vědomá kosmetika vyrobená s láskou, certifikovaná BIO a s posláním "zanechat svět o něco lepším místem". To je laSaponaria, která vás chytne za srdce.

Krásně voní, je vyrobena z těch nejkvalitnějších lokálních surovin a zároveň pomáhá, kde se dá. Podporuje místní malé farmáře, sociální projekty ale i fair trade. Vše je výsledkem poctivé, řemeslné ruční výroby, což je na výsledku opravdu znát. Produkty samozřejmě nejsou testovány na zvířatech ani neobsahují živočišné složky. Nezapomíná se ani na obaly, které jsou z velké části recyklované. Zkuste jednou a budete chtít znovu...

Hmotnost 0.15 kg

Z velkého nadšení a velkého snu se před více než 10 lety narodila laSaponaria, vědomá laboratoř řemeslné výroby přírodní kosmetiky. Příběhy babiček, vášeň pro dobré a autentické věci, touha udělat vše pro to, aby svět po jejich zásahu zůstal trochu lepším místem. To je pár ingrediencí, které Luigi a Lucia smísili, aby mohla vzniknout tahle voňavá, od hlavy až k patě vymazlená zelená kosmetika.

Svou první oficiální laboratoř si mladý pár otevřel díky crowdfundingové kampani. Všechno si v té době ještě dělali úplně sami a chtěli šířit mezi lidi nejen své produkty, ale i osvětu - pořádali workshopy a sdíleli své recepty.

Dnes už mají novou, větší laboratoř, a také tým stejně oddaných a nadšených lidí. Díky tomu se pole působnosti zvětšuje a laSaponaria se tak zapojuje nejen do projektů na pomoc lokálním farmám a sociálním podnikům, ale taky třeba syrským uprchlíkům.

100% přírodní vědomá kosmetika vyrobená s láskou, certifikovaná BIO a s posláním "zanechat svět o něco lepším místem". To je laSaponaria, která vás chytne za srdce. Nádherně voní, je vyrobena z těch nejkvalitnějších lokálních surovin a zároveň pomáhá, kde se dá. Podporuje místní malé farmáře, sociální projekty ale i fair trade. Vše je výsledkem poctivé, řemeslné ruční výroby a věřte, že to pocítíte. Samozřejmostí je žádné testování na zvířatech a žádné živočišné suroviny. Nezapomíná se ani na obaly, které jsou z velké části recyklované. Zkuste jednou a budete chtít znovu... 

                                                                        La Saponaria