Přírodní šampony a šampony konvenčních značek

Přírodní šampony a šampony konvenčních značek.

Jaký je mezi nimi rozdíl a proč se vyplatí investovat do přírodního?

Konvenční kosmetika obecně obsahuje mnoho chemických látek, u šamponů jsou ty nejčastěji diskutované parabeny, silikony a sulfáty. Co jsou vlastně zač tyto složky obsažené v šamponech konvenčních značek a jaký je jejich vliv na naše tělo?

Silikony vlasy změkčují. Vlasy po umytí mohou vypadat “zdravě”, jsou lesklé a hebké. Tak to ale, bohužel, opravdu jen vypadá. Silikon obalí vlas nepropustnou vrstvou. Vlas tedy není hydratován, nedostává potřebné živiny a postupně umírá. Obalený a uzamknutý vlas už tedy ve výsledku nejde zachránit ani různými spreji či maskami. Mimo to silikony vysušují pokožku hlavy, kvůli čemuž může pokožka nepříjemně svědit. Zbavit vlasy silikonů přechodem na přírodní šampony může trvat více než měsíc. Nezapomínejme také na to, co vypouštíme do přírody. Silikony a další nežádoucí látky obsažené v kosmetických přípravcích, které jednoduše řečeno odtečou odpadem do vodního systému, mají negativní dopad na ekosystém (vodní systém i půda).

1_2

Sulfáty označované jako SLS (Sodium Lauryl Sulfate) a SLES (Sodium Laureth Sulfate) jsou agresivní syntetické látky, které zajišťují, aby šampon co nejvíce pěnil. To totiž vyvolává mylný dojem, že je šampon účinný. Na množství pěny ovšem vůbec nezáleží. Přírodní šampony sulfáty neobsahují, proto pění méně, ale k vlasům i vlasové pokožce jsou šetrné a dostatečně ji čistí nehledě na množství pěny. Sulfáty také mohou dráždit vlasovou pokožku, narušují její strukturu, což způsobuje tvorbu lupů.

Parabeny jsou v konvenční kosmetice hlavně proto, že zkrátka výrazně prodlužují trvanlivost produktů. Proto mají přírodní produkty zpravidla kratší dobu trvanlivosti. I tak to ale většinou bývá déle než rok.

Kromě toho, že mají tyto látky negativní vliv na vlasovou pokožku a vlasy samotné, mohou škodit i organismu jako celku. Nepodceňujme péči o naše tělo a vybírejme důkladně.

Přírodní šampony možná nemají tak rychlý efekt, jako konvenční, nicméně při pravidelném používání se kvalita vlasů výrazně zlepší a tento výsledek je dlouhodobý. Na většině přírodních šamponů najdete informace “Bez parabenů”, “Bez silikonů” a “Bez SLS a SLES”. Takový šampon udělá vašim vlasům skutečně dobře. Přírodní kosmetika nejen že neškodí, ale dokáže i napravit různé nedostatky a zbavit vlasy nebo pokožku nežádoucích látek.

Na našem e-shopu můžete vyzkoušet skvělou vlasovou péči od značky laSaponaria nebo Tierra Verde. Tyto značka nabízí produkty jak pro mastné, tak i pro suché a poničené vlasy. 

V pestrém sortimentu značky Kvitok najdete několik tuhých šamponů a kondicionérů, které jsou šetrné nejen k vašim vlasů, ale i k planetě.

Návrh bez názvu

ŠAMPONY KONVENČNÍCH ZNAČEK vs. PŘÍRODNÍ ŠAMPONY 

Na závěr si to ještě celé shrneme v bodech. Co způsobují škodliviny obsažené v konvenčních šamponech? A jak se takové šampony liší od těch přírodních?

  • Silikony obalují vlasy nepropustnou vrstvou, vlas pak není hydratován a umírá.
  • Vlas obalený silikony není zdravý, může tak pouze vypadat.
  • Silikony dráždí vlasovou pokožku, ucpávají póry a způsobují svědění.
  • Sulfáty způsobují výrazné pěnění šamponu, jsou ovšem velmi agresivní k vlasové pokožce.
  • Více pěny neznamená kvalitnější šampon.
  • Parabeny jsou do konvenční kosmetiky přidávány jen kvůli delší životnosti.
  • Parabeny mají velmi negativní účinek i na celkové fungování organismu.
  • Zbavit vlasy silikonů (přechodem na přírodní šampony) může trvat více než měsíc.
  • U přírodních šamponů tedy nemusíte zaregistrovat okamžitý efekt.
  • Používání přírodní vlasové péče zajistí dlouhodobé zlepšení stavu vlasů i vlasové pokožky

3_2

Autor : Lucie Jiroušková

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.