Přírodní ústní hygiena

Přírodní ústní hygiena

Zářivý úsměv je naší nejcennější devizou, protože nám otevírá srdce všech lidí. A k širokému úsměvu neodmyslitelně patří krásně bílé a zdravé zuby. Jak si uchovat okouzlující úsměv se zdravými zuby přírodní cestou? Snadno, nabídka přírodních přípravků ústní hygieny je široká. 

Už od malička jsme rodiči vedeni k důkladné péči o svůj chrup i dutinu ústní. Už docela malé děti, které sotva udrží kartáček v ruce se učí, jak se starat o své zoubky, aby byly zdravé a krásné. Je to celkem pochopitelné, kvalita zubů úměrně ovlivňuje kvalitu našeho života. Bez nich bychom nebyli schopni pořádně rozmělnit potravu, takže bychom ji mnohem hůř trávili. O hrozbě zubního kazu a nepříjemných stomatologických zákrocích netřeba se široce rozepisovat.

55

Jak správně pečovat o dutinu ústní

Abyste měli opravdu dobře vyčištěné zuby i zbytek dutiny ústní, nestačí jen kartáček na zuby a zubní pasta. Na mezírky mezi jednotlivými zuby potřebujete také zubní nit nebo ještě lépe mezizubní kartáčky. K dentální hygieně pak patří vyčištění jazyka, na jehož povrchu se zachycuje celkem dost bakterií a vytváří nepříjemný povlak. A na závěr byste měli vždy použít ještě ústní vodu, protože ta se dostane i do míst, kam jste kartáčkem nedosáhli, a zbaví vás zbylých bakterií. Pokud se o svůj chrup postaráte nejméně dvakrát denně, a to důkladně a správně, nemusíte se zubních kazů vůbec bát. 

Správný kartáček - základ úspěchu

Pro každého z nás je ten správný kartáček odlišný. Někdo má radši tvrdší štětinky, někdo se bojí poranění dásní a používá kartáček měkčí. Obecně je dobré pořídit si něco mezi tím, tedy kartáček medium, aby byly zuby opravdu čisté a dásně nepodrážděné. Co by ale měl splňovat úplně každý správný zubní kartáček? Měl by být vyrobený z přírodních materiálů, například z bambusu. Nebo alespoň z materiálů k přírodě šetrným, tedy z recyklovatelných plastů či bioplastu.

Z materiálů v přírodě rozložitelných jsou vyráběny i ostatní dentální pomůcky, tedy mezizubní kartáčky, nitě i škrabky na jazyk. Všechny tyto produkty najdete na stránkách našeho eshopu.

4_1

Ekologické zubní pasty? Ano, jde to.

V široké nabídce zubních past je trochu složité najít takové, které skutečně obsahují jen přírodní látky a naopak vůbec neobsahují látky, které by vám i životnímu prostředí mohly působit potíže. Naštěstí jsou i takoví výrobci, kterým nejste lhostejní ani vy, ani planeta, na které žijeme. Z toho důvodu můžete najít také zubní pasty ve skleněných obalech, zubní pasty v prášku nebo dokonce v tabletách. A jistě vás potěší, že některé přírodní zubní pasty mají také bělící účinky. Rozhodně všechny jsou šetrné k vašim zubům a navíc nezvykle příjemně voní a chutnají.

3

Začněte s prvními zoubky

Pokud jde o ústní hygienu a správné návyky, je rozhodně dobré vést k nim děti od útlého věku. Skutečně čím dříve, tím lépe. Pro ty úplně nejmenší děti, co ještě ani neudrží pořádně kartáček v ruce, se nabízí jako skvělá alternativa dětské vlhčené ubrousky na zoubky a dásně. I pro malé děti se v přírodních produktech nabízí ucelená řada, díky níž bude péče o jejich malé zoubky nejen pohodlná, ale i zábavná.

Vyberte dětem vhodný dětský kartáček - bambusový, z kukuřičného škrobu nebo vyrobený z recyklovaných kelímků od jogurtu. Pořiďte mu zubní pastu s příjemnou ovocnou chutí, bez fluoru či s hojivým extraktem z měsíčku lékařského. A samozřejmě přidejte bambusový kelímek s dětskými motivy. Udělejte z čištění zoubků zábavný rituál, aby si dítě rádo osvojilo tento návyk, díky němuž bude mít zuby zdravé a bez kazu. A také krásný úsměv s bělostnými zoubky. O ten nám, maminkám, jde především:)

2_1

 Autor textu: Jana Kováčová